Na het VWO koos ik voor de MBO-opleiding bloemsierkunst. Om een vak te leren, met mijn handen iets te kunnen maken wat er eerder niet was. Ik vervolgde mijn opleiding aan de STOAS Hogeschool en werd docent Bloem & Vormgeving. Eerst in combinatie met werken in een bloemenwinkel. Ik had een eigen bedrijf en gaf cursussen Plantaardig Vormgeven, deed etaleerwerk, maakte versieringen en bruidswerk en was docent bloemsierkunst in België (Plantaardige Leergangen in Geel).
Hierna was het tijd voor meer focus en werd ik fulltime docent Bloem & Vormgeving, aan de Tuinbouwvakschool Vught (nu Yuverta). Drukke jaren want ik startte ook met de (deeltijd)studie Onderwijskunde aan de Erasmusuniversiteit in Nijmegen (eindscriptie over coöperatief leren in een digitale leeromgeving). Het leverde me een bredere kijk op onderwijs en nieuwe uitdagingen op. Ik ging het lesgeven combineren met het vernieuwen van het onderwijs en het coachen van collega’s. Diverse trainingen in coaching (SVIB coaching, video-interactiebegeleiding, natuurcoaching, didactisch coachen, kunstzinnig en dynamisch coachen) gaven praktische handvaten.
In 2008 besloot ik ‘de snelweg van m’n carrière’ te verlaten om meer tijd aan mijn gezin te kunnen besteden. Minder schermtijd en meer ‘realiteit’, minder hoofd, meer handen. Ik begon opnieuw voor mezelf en startte “Meer Tinten Groen”. De naam is ontstaan tijdens het kijken naar een kinderprogramma over panda’s. Panda’s zien veel Meer Tinten Groen dan wij mensen. “Wat bijzonder, dat zou ik ook wel willen!” riep ik uit. “Maar dat doe jij al” reageerde een dochter. Toen ik hier over nadacht, vond ik het een prachtige en passende bedrijfsnaam. Meer Tinten Groen opent je ogen voor de schoonheid en kracht van de natuur, zorgt voor meer verbinding met alles wat groen is en geeft je creativiteit meer tinten en mogelijkheden.
De training “Contact met je Natuur” is de langstlopende activiteit van Meer Tinten Groen en ging in 2011 van start. Een creativiteitstraining (want creativiteit kun je trainen!) waarbij ik alles wat ik tot dan toe aan ervaring had en wat ik nieuw leerde samenvoegde. Gericht op doen, hoofd/hart/handen, speels en open. Het resulteerde in een unieke training en uiteindelijk ook de coachingmethode het KinderKompas.
Coachen vind ik waardevol, creëeren/maken nog waardevoller. Met je eigen handen iets maken wat er eerder niet was. Het geven van woorden hieraan is vaak overbodig, het maakproces zelf ervaar ik als krachtiger. Een persoonlijke ontdekkingsreis die ik graag begeleid. Creativiteit in beweging brengen of nieuw leven inblazen, dat is mijn ding. Met de natuur als voornaamste inspiratiebron.
Om mijn eigen creativiteit een boost te geven, startte ik in 2017 met de opleiding Monumentaal / Mixed Media aan de Academie in Arendonk (afgestudeerd in 2022). Vanaf toen kwam er ook meer kunst in de training. Een rode draad: wat ik leer geef ik door. De activiteiten van Meer Tinten Groen blijven hierdoor ook in verandering en bewegen mee. Op deze website kun je terugvinden hoe het aanbod er momenteel uitziet!
De lente is begonnen! De dagen lengen merkbaar, voorjaarsbloeiers bloeien, er verschijnen steeds meer tinten groen om ons heen, het geluid van fluitende vogels neemt toe. Maak eens een wandeling buiten waarbij je let op de geluiden om je heen. Wat voor lied zingt een vogel, wat vertelt dit lied? Een oefening die kan helpen bij het onderscheiden van nieuwe geluiden is de volgende. Sta stil op een rustige plek en sluit je ogen. Luister dan naar de geluiden om je heen en tel ieder nieuw geluid dat je hoort. Dit kan een geluid dichtbij of een geluid verder weg zijn. Na het horen van 10 verschillende geluiden open je je ogen weer. Heb je een nieuw geluid gehoord? Hoe klinkt dit nieuwe geluid? Wat vertelt het? De oefening vaker herhalen versterkt de beleving. Luister ze!
Meldingen